مقالات علمی، پژوهشی، درسی

چگونه در نوروز ایمن سفر کنیم؟
درج شده در تاریخ 1396/12/24 توسط رضایی.

گروه بندی

لیست مقالات
وحشتناک ترین تماشاگران دنیا
تاریخ درج مقاله: 1397/02/31
بزرگی شکم و درمان آن
تاریخ درج مقاله: 1396/12/24
چرا بايد ورزش كنيم
تاریخ درج مقاله: 1396/12/24
چگونه در نوروز ایمن سفر کنیم؟
تاریخ درج مقاله: 1396/12/24
آشنایی با انواع میکروسکوپ ها
تاریخ درج مقاله: 1396/12/13
درمان کاهش طبیعی اضطراب
تاریخ درج مقاله: 1396/11/05
خطرهای موبایل برای کودکان
تاریخ درج مقاله: 1394/08/17
دلایل و درمان بوی بد دهان
تاریخ درج مقاله: 1394/07/23
محیط خانه در ایام امتحانات
تاریخ درج مقاله: 1394/02/20
تاریخچه چهارشنبه سوری در ایران
تاریخ درج مقاله: 1393/12/24
مسافران با خودروهای شخصی بخوانید؛

چگونه در نوروز ایمن سفر کنیم؟

اگر شما از آن دسته مسافرانی هستید که قصد مسافرت با خودروی شخصی خود در نوروز را دارید این مطلب را بخوانید:
 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران،  مسافرت با خودروی شخصی در ایام نوروز لذت خاصی را برای خانواده ها به ارمغان می آورد چرا که در این نوع مسافرت فارغ از استرس هایی از قبیل به موقع رسیدن به ساعت حرکت، طولانی شدن و خستگی مفرط به دلیل یک جانشین، و بسیاری دیگر از مواردی در سفرهایی با سایر وسایط حمل ونقل از جمله اتوبوس،  قطار وهواپیما،  سفری را آغاز کنید که ساعت حرکت آن ، زمان توقف، استراحت و گشت و گذار در طول سفر در دست خودتان است.
 اما گاه در همین مسافرت ها برخی از اتفاقات ناگوار می تواند شیرینی این سفر را به گام خود و خانواده تلخ کند که برای جلوگیری از این امر نکاتی مطرح می شود که به واسطه آن می توان سفری ایمن و به دور از هر گونه استرس و تلخی را تجربه کنید در نخستین گام برای ر سیدن به سفری ایمن با خودروی شخصی باید ابتدا از سلامت  فنی خودرو خود اطمینان کافی حاصل کنید و قبل از مسافرت خودروی خود را حتما به یک مرکز معاینه فنی و تعمیرگاه مجاز خودروی  نشان دهید.
 دومین گام در سفر رعایت تمامی نکات ایمنی در طول مسیر بوده و باید از سبقت های غیر مجاز و سرعت غیر مجاز در جاده پرهیز کرده تا سفری مطمئن و ایمن را برای خود رقم زنید.
سومین مطلب مهم این زمینه استراحت های به موقع برای مرد راننده است چرا که بیشترین آمار تلفات جاده ای در اثر خواب آلودگی رانندگان گزارش شده است و در این راستا لازم است در صورت خستگی  از رانندگی برای رفع آن در استراحتگاه های مجاز استفاده کنید تا از بروز هر گونه حادثه تلخی جلوگیری کنید.
 نکته بعدی برای داشتن سفری ایمن  در طول جاده داشتن کپسول آتش نشانی ،‌جعبه ی کمک های اولیه و نقشه راه مسیر انتخاب شده از دیگر ضروریات به شمار می رود.
 و سرانجام از آنجائی که در ایام نوروز ممکن است در برخی مسیر ها هوای بارانی و برفی باشد وسایلی از قبیل زنجیر چرخ، ضد یخ البسه گرم  را همراه خود داشته باشید و از سالم بودن برف پاکن ها، سیستم ترمز ، چراغ ها و فرمان خودرو اطمینان کافی داشته باشید.
 رعایت خونسردی و آرامش در طول مسافرت با خودروی شخصی از کلیدی ترین نکات در رانندگی و حفظ ایمنی کامل در سفر محسوب می شود سفری خوش را برای شما آرزومندیم./ز
گزارش از خدیجه پرورش


آخرین اخبار:
پیوند های مفید:
تماس با ما:

دبیرستان حکمت ناحیه دو اراک - دوره اول
32227054
اراک - روبروی مسجد سید ها - جنب آموزش و پرورش ناحیه 2 - دبیرستان حکمت
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهیختگان جوان می باشد.
برای استفاده بهینه از این وب سایت از مرورگرهای مدرن مانند IE 9+ ، FireFox یا Google Chrome استفاده نمایید.